Wirtualna Asystentka – kim jest i jakie są korzyści współpracy z nią?

Kim jest Wirtualna Asystentka?

Wirtualna Asystentka – ok, ale co to w ogóle za stanowisko? Mimo, iż jest to coraz bardziej popularny zawód to jeszcze sporo osób zadaje pytanie, kim jest Wirtualna Asystentka. Czy można pracować jako Wirtualna Asystentka na pełny etat? Jakie usługi oferuje Wirtualna Asystentka? Jakie są korzyści ze współpracy z Wirtualną Asystentką? I ile zarabia Wirtualna Asystentka? Na te pytanie odpowiem w dzisiejszym poście.

Kim jest Wirtualna Asystentka?

Wirtualna Asystentka jest to osoba, która wspiera przedsiębiorców w codziennych działaniach, oferując swoje usługi zdalnie. Specyfiką pracy jako Wirtualna Asystentka jest możliwość pracy z wieloma klientami jednocześnie, praca w wybranych godzinach, czy samodzielne określanie celów. Pracując jako Wirtualna Asystentka to Ty wyznaczasz sobie granice, podejmujesz decyzję oraz ile od siebie zamierzasz dać.

Czy można pracować jako Wirtualna Asystentka na pełny etat?

Pracując jako Wirtualna Asystentka możesz zarejestrować swoją działalność lub na początek korzystać z działalności nierejestrowanej, a więc tak – będąc Wirtualną Asystentką możesz pracować na cały etat. Wszystko zależy od Ciebie, od tego, ile godzin tygodniowo zamierzasz poświęcić jako Wirtualna Asystentka. Nie jest to jednak typowa praca na etat, bo tutaj sama o sobie decydujesz, sama wyznaczasz sobie cele, sama dobierasz klientów itp. Wirtualna Asysta to również świetna opcja pracy dorywczej. Nie chcesz rezygnować z dotychczasowej pracy, chcesz sobie dorobić? To będzie dla Ciebie idealne zajęcie! Możesz pracować popołudniami, w weekendy, po godzinach, ale poświęcając swój wolny czas pamiętaj – wszystko z umiarem! Odpoczynek też jest potrzebny.

Jakie usługi oferuje Wirtualna Asystentka?

Wirtualna Asystentka to osoba, która działa w systemie online. Będąc Wirtualną Asystentką pracujesz z dowolnego miejsca na ziemi, pomagając wielu klientom. To w jakim zakresie działasz zależy od Ciebie.

Wirtualna Asystentka może pomóc Ci w zakresie:

🔸️Obsługi Social Media,
🔸️Tworzenia i obsługi strony oraz sklepu internetowego,
🔸️Copywritingu,
🔸️Researchu,
🔸️Obsługi administracyjnej,
🔸️Obsługi technicznej,
🔸️Obsługi e-concierge,
🔸️Tłumaczenia,
🔸️Transkrypcji
🔸️Ustawiana systemu mailingowego.
Oczywiście lista zadań Wirtualnej Asystentki może być dłuższa, wszystko zależy o tego, w czym się specjalizujesz.

Moja oferta to:

🔸️Obsługa Social Media.
🔸️Tworzenie krótkich filmów.
🔸️Fotografia produktowa.
🔸️Tworzenie i obsługa strony internetowej.
🔸️Tworzenie i obsługa sklepu online.
🔸️Tworzenie grafiki.
🔸️Przygotowanie i osadzenie Newslettera.
🔸️Copywriting.
W niedługim czasie zamierzam rozszerzyć swoją ofertę o transkrypcję, czy podcasty.

Jakie są korzyści ze współpracy z Wirtualną Asystentką?

Pracując z Wirtualną Asystentką, przede wszystkim nie zatrudniasz osoby na etat, a więc płacisz jedynie za wykonaną pracę. Możesz oddelegować część swoich zadań, dzięki czemu zyskujesz więcej czasu dla siebie i swoich bliskich. I co moim zdanie najważniejsze: masz możliwość współdziałania z osobą, dla której wykonywana praca to pasja, a nie obowiązek!

Jeśli będziesz robił to, co lubisz, wtedy nigdy nie będziesz musiał pracować.

Ile zarabia Wirtualna Asystentka?

Na pewno nasuwa Ci się pytanie, ile zarabia Wirtualną Asystentka i czy to w ogóle jest opłacalne. Zarobki są tutaj zależne od tego, czym się zajmujesz i ile godzin poświęcasz. Średnie wstawki zaczynają się od 30 zł netto za godzinę. Wszystko też zależy od doświadczenia i Twoich oferowanych usług.

Zawód Wirtualnej Asystentki jest na pewno zawodem przyszłości. Coraz więcej osób decyduje się na współpracę z taką osobą i jest zadowolonych z efektów współpracy.

Masz więcej pytań? Coś jest dla Ciebie niejasne? Napisz w komentarzu, na pewno na wszystkie pytania odpowiem, a jeśli będą się powtarzać – przygotuję osobny post, w którym postaram się rozwiać Twoje wątpliwości.

Dominika Mikos
Twoja Wirtualna Asystentka

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart